Svijet

Crkva apeluje na lopove da vrate bočicu krvi pape

Agencije

RIM - Katolička crkva apelovala je danas na lopove da vrate bočicu krvi pokojnog pape Jovana Pavla II, koja je za vikend ukradena iz male crkve u italijanskoj pokrajini Abruco, istočno od Rima.

Crkva je tu krađu nazvala "podlom i svetogrđem".

Nabiskup Djuzepe Petroki iz Akile je u pismu, upućenom katolicima, apelovao na one koji su ukrali bočicu krvi pokojnog poglavara Rimokatoličke crkve da je vrate.

Papa Jovan Pavle II, koji je umro 2005. godine, trebalo bi u maju da bude proglašen za sveca, što znači da će tada relikvija sa njegovom krvlju vrijediti mnogo više, navela je agencija Rojters.

Krađa je otkivena u nedelju ujutru i vjeruje se da je izvedena prethodne noći.

Zlatna bočica je ukradena iz crkve San Pjetro djela Lenca u planinskom regionu Abruco, u centralnoj Italiji, gdje je papa volio da skija i planinari, objavio je dnevnik "Republika".

Policija je odmah organizovala veliku potragu u kojoj učestvuju i psi tragači.

Šef udruženja "San Pjetro dela Lenca" Paskvale Korijere izjavio je da na svijetu postoje postoje samo tri epruvete sa krvlju bivšeg pape.

Najčitanije