PNOM PEN - U Kambodži je od posljedica ptičjeg gripa preminula dvogodišnja djevojčica, čime je broj umrlih od te bolesti povećan na 11, saopštilo je danas Ministarstvo zdravlja.
Ministarstvo je navelo da je djevojčica iz južne provincije Kampot umrla od virusa H5N1 u utorak.
Kako je saopšteno, djevojčica i drugi mještani sela su jeli meso uginulih pilića.
Virus H5N1 uobičajeno napada ptice, ali se ponekad kroz direktni kontakt može prenijeti i na ljude, kod kojih izaziva smrt u oko 60 odsto slučajeva, prenijela je agencija AP.