MEKSIKO SITI - Meksička vojska evakuisala je avionima više od 2.000 turista iz ljetovališta Akapulko poslije poplava, u kojima je 47 osoba poginulo u naletu tropske oluje Manuel.
Pretpostavlja se da je još 40.000 ljudi, turista i lokalnog stanovništva, ostalo odsječeno u Akapulku i duž zapadne obale pošto su klizišta blokirala glavne puteve, prenio je Bi-Bi-Si (BBC).
Manuel je pogodio Meksiko odmah poslije naleta uragana Ingrid, izazvavši veliku šteta u istočnom dijelu zemlje.
Najmanje 47 ljudi je do sada izgubilo život u poplavama i klizištima.
Ovo je prvi put da su od 1958. godine dvije snažne oluje pogodile Meksiko za 24 sata.
Kako je prenijela agencija AFP, na hiljade ljudi iz poplavljenih prodavnica počelo da odnosi hranu, televizore, frižidere.
"Uzimamo hranu za našu djecu, nema ništa da se jede", rekla je jedna žena.
Ispred tri supermarketa koja još rade stvorio se dugačak red u kom građani i turisti čekaju da kupe hranu.
Ministar unutrašnjih poslova Migel Anhel Osorio Čong rekao je da se će dva autoputa koja vode od Akapulka biti ponovo otvorena za saobraćaj za dva do tri dana.