Svijet

Evakuisano više od 100 ljudi iz rudnika u Rusiji, 16 rudara na aparatima

Evakuisano više od 100 ljudi iz rudnika u Rusiji, 16 rudara na aparatima
Foto: Pexels/Ilustracija | Evakusiano više od 100 ljudi iz rudnika u Rusiji, 16 rudara na aparatima

MOSKVA - Šesnaest ljudi je na aparatima za održavanje života, a evakuisano je više od 100 rudara iz rudnika uglja Alardinskaja u Kemerovskoj oblasti u Rusiji, gdje je otkriven povišen nivo ugljen-monoksida, saopštilo je regionalno odeljenje Ministarstva za vanredne situacije.

"U rudniku Alardinskaja u Kuzbasu se pojavio dim: 110 ljudi je evakuisano na površinu. Šesnaest ljudi je ostalo u rudniku koji su na aparatima za održavanje života", saopštilo je odeljenje, prenosi agencija TASS.

Nekoliko ekipa za spasavanje iz rudnika poslato je na u rudnik uglja u kojem su zabilježeni prekomjerni nivoi ugljen-monoksida.

U rudniku je bilo 132 rudara, svi su evakuisani kroz izlaze za slučaj opasnosti.

Evakuacija se odvijala po planu.

Kasnije je Ministarstvo za vanredne situacije saopštilo da je 16 rudara ostalo u rudniku i oni su priključeni na aparate za održavanje života.

Tužilaštvo je organizovalo istragu nakon incidenta u rudniku.

Vađenje uglja u rudniku je obustavljeno.

Najčitanije