ZAMBOANGA SITI- Muslimanski pobunjenici u Zamboanga Sitiju oteli su šefa policija nakon što su oslobodili 100 taoca u utorak, saopštili su filipinski zvaničnici.
Pobunjenici, identifikovani kao članovi frakcije Nur Misuari Oslobodilačkog fronta Moro, nalaze se od prošle sedmice u većinski hrišćanskom gradu Zamboanga Sitiju na južnom ostrvu Mindanao s ciljem zauzimanja grada.
Pobunjenici su držali mještane kao taoce sve dok nisu oslobodili više od 100 njih, podsjeća UPI.
Šef policije u Zamboanga Sitiju, Hoze Čikito Malajo, pregovarao je o oslobađanju talaca kada su ga oteli.
Pobunjenici su takođe oteli četvoricu policijskih službenika.
U međuvremenu je započeta operacija spašavanja Malaja i policajaca. Vojni i vladini zvaničnici su odbili saopštiti više detalja o operaciji.