Svijet

Gas otrovao pet ljudi u fabrici u Kini

Gas otrovao pet ljudi u fabrici u Kini
Foto: Darndale/Pixabay | Gas otrovao pet ljudi u fabrici u Kini

PEKING - Petoro ljudi je poginulo, a tri osobe su hospitalizovane nakon što je otrovni gas izbio u fabričkom toaletu u gradu Hebi, u centralnoj kineskoj provinciji Henan, saopštile su lokalne vlasti.

Jedan od povrijeđenih je u teškom, ali stabilnom stanju, dok su dvojica zadobila lakše povrede, saopšteno je iz Okružne službe za vanredne situacije.

Incident se dogodio u fabrici "Heksin kemikal industri Ko. Ltd." u okrugu Šančeng. Vjeruje se da je došlo do curenja iz rezervoara za skladištenje sumporne kiseline, što je dovelo do curenja kiseline u sistem za odvod kišnih voda postrojenja, a zatim u septičku jamu, gdje je reagovala i proizvodila vodonik-sulfid, prenosi Sinhua, prenosi Euronews.

Rad fabrike je obustavljen, a osoblje je evakuisano sa lokacije. 

Najčitanije