Svijet

Hiljadu desničara na protestu protiv Angele Merkel

Hiljadu desničara na protestu protiv Angele Merkel
Hiljadu desničara na protestu protiv Angele Merkel
NN

BERLIN - Oko hiljadu pristalica ekstremne desnice okupilo se danas u Berlinu protestujući protiv politike otvorenih vrata prema izbjeglicama koju zastupa kancelarka Angela Merkel.

Demonstranti su nosili parole "Bez islama na njemačkoj teritoriji" i "Merkel mora da ode" i mahali njemačkim zastavama ispred glavne željezničke stanice u Berlinu.

Dok su desničari uzvikivali svoju mantru "mi smo ljudi" koja se čuje na svim njihovim skupovima, građani koji su prolazili iza policijskog kordona su im uzvratili "ne, niste", prenosi AP.

Oko 1.1 miliona migranata došlo je u Njemačku prošle godine izazivajući opštu zabrinutost kako će se zemlja izboriti sa prilivom tolikog broja migranata.

Međutim, desničarski protest privukao je tek petinu onih za koje su organizatori očekivali da će se pojaviti, a u znak podrške kancelarki održano je i nekoliko kontramitinga širom Berlina.

Najčitanije