Svijet

Hospitalizovan prvi pacijent sa simptomima ebole

Hospitalizovan prvi pacijent sa simptomima ebole
Hospitalizovan prvi pacijent sa simptomima ebole
N.N.

RIO DE ŽANEIRO- Prvi slučaj ebole zabilježen je u Brazilu gdje je muškarac iz Gvineje primljen u bolnicu sa simptomima ove smrtonosne infekcije, saopštilo je brazilsko Ministarstvo zdravlja.

O vaj 47-godišnjak prebačen je u izolovani dio bolnice u zapadnom brazilskom gradu Kaskavel, u državi Parana, 21 dan nakon što je napustio zapadnu Afriku, objavio je list "O Globo", pozivajući se na zdravstvene zvaničnike. 

Ebola ima period inkubacije od 21 dan, a prenosi se direktnim kontaktom sa tjelesnim tečnostima oboljelog. Simptomi uključujući groznicu, dijareju i povraćanje, dok je stopa smrtnosti trenutno veća od 50 odsto.

Od kraja 2013. godine ebola se proširila u zemljama zapadne Afrike - Liberiji, Sijera Leoneu, Gvineji, Nigeriji i Senegalu. Bolest se, takođe, pojavila i u Demokratskoj Republici Kongo,  podsjeća AP. 

Najčitanije