Svijet

Indonezija: 15.000 stanovnika evakuisano nakon erupcije vulkana

Indonezija: 15.000 stanovnika evakuisano nakon erupcije vulkana
Indonezija: 15.000 stanovnika evakuisano nakon erupcije vulkana
Fena

MEDAN - Više od 15.000 stanovnika evakuisano je nakon ovosedmične erupcije vulkana na indonezijskom ostrvu Sumatri, saopštili su u četvrtak zvaničnici.

Mount Sinabung u okrugu Karo eruptirao je u nedjelju rano ujutro po prvi put nakon tri godine, podsjeća agencija AFP.

Ovo je druga erupcija Sinabuga u posljednje vrijeme. Vulkan je bio neaktivan gotovo 100 godina prije nego što je eruptirao u avgustu i septembru 2010. godine.

U Indoneziji, koja se nalazi u Pacifičkom vatrenom prstenu između Tihog i Indijskog okeana, ima na desetine aktivnih vulkana. Na tom području se nalazi 40 posto aktivnih vulkana.

Najčitanije