MEDAN - Više od 15.000 stanovnika evakuisano je nakon ovosedmične erupcije vulkana na indonezijskom ostrvu Sumatri, saopštili su u četvrtak zvaničnici.
Mount Sinabung u okrugu Karo eruptirao je u nedjelju rano ujutro po prvi put nakon tri godine, podsjeća agencija AFP.
Ovo je druga erupcija Sinabuga u posljednje vrijeme. Vulkan je bio neaktivan gotovo 100 godina prije nego što je eruptirao u avgustu i septembru 2010. godine.
U Indoneziji, koja se nalazi u Pacifičkom vatrenom prstenu između Tihog i Indijskog okeana, ima na desetine aktivnih vulkana. Na tom području se nalazi 40 posto aktivnih vulkana.