TEHERAN - Iranski ministar unutrašnjih poslova Mostafa Mohamad Nadžar optužio je izraelske i američke obavještajne službe Mosad i CIA-u da stoje iza napada na iranske naučnike zadužene za nuklearni program zemlje koji su se desili u ponedjeljak ujutro.
"Globalna arogancija, Mosad i CIA su neprijatelji iranskog naroda i oni žele da zaustave naš naučni napredak", rekao je Nadžar iranskoj državnoj televiziji.
"Ovaj očajnički teroristički akt ... pokazuje njihovu slabost i inferiornost njihove situacije", rekao je iranski ministar.
Kancelarija iranskog predsjednika Mahmuda Ahmadinedžada optužila je, kako se navodi u saopštenju, "cionistički režim" da stoji iza napada u kojima je poginuo fizičar Madžid Šarijari, zadužen za nuklearni program zemlje, a ranjen Ferejdun Abasi koji je radio za ministarstvo odbrane.
"Šarijarijeva krv diskredituje nosioce demokratije i ljudskih prava i uništava reputaciju terorističkih cionista i njihovih arogantnih (zapadnih) zaštitnika", dodaje se u saopštenju iz Ahmadinedžadove kancelarije.
U tim napadima ranjene su supruge dvojice naučnika.