NJUJORK - Iran je u petak saopštio da će se osvetiti za svaki napad, nakon sto je Izrael pozvao da se uspostavi "crvena linija" i spriječi Teheran da se domogne nuklearne bombe.
Uzvraćajući na govor koji je u četvrtak u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija održao izraelski premijer Benjamin Netanjahu, misija Irana u svjetskoj organizaciji u pisanom saopštenju je navela da je Izrael iznio "neosnovane i apsurdne optužbe protiv isključivo mirodnopskog nuklearnog programa Teherana".
"Iran je dovoljno snažan da se odbrani i zadržava puno pravo da uzvrati svom silom za svaki napad", navodi se u saopštenju, javio je Rojters.
Netanjahu je upozorio da će Iran za godinu dana imati dovoljno obogaćenog urana da proizvede nuklearnu bombu i pozvao međunarodnu zajednicu da povuče "jasnu crvenu liniju" i reaguje na vrijeme.
Velika Britanija, Francuska, Njemačka, SAD, Rusija i Kina već skoro 10 godina pregovaraju s Iranom u nastojanju da ga uvjeri da obustavi svoj nuklearni program u zamjenu za političke i ekonomske ustupke.
Iran poriče da želi da se domogne nuklearne bombe, ističući da nuklearni program koristi samo za proizvodnju struje i medicinskih izotopa.