BERLIN - Kandidat za kancelara ispred Socijaldemokratske stranke Nemačke (SPD), Olaf Šolc, prema ispitivanjima javnog mnjenja, pobjednik je treće televizijske debate kandidata za kancelara, sedam dana uoči izbora.
Debata je održana u nedjelju uveče, na TV stanicama Pro7/Sat1, a prema ispitivanju instituta Forsa, socijaldemokratski kandidat je po pitanju simpatija osvojio najviše glasova ispitanih - 42 odsto.
Iza njega sledi demohrišćanski kandidat Armin Lašhet sa 27 odsto, i na kraju kandidatkinja zelenih, Analena Berbok sa 25 odsto.
Šolc je prema ispitivanju javnog mnjenja pobijedio i u prva dva duela kandidata.
Kako prenosi Hina, prema mišljenju analitičara, u trećem sučeljavanju, kandidatkinja zelenih Berbok nastupila je najagresivnije, dok se kandidat Lašet, za razliku od prve dvije debate, držao povučeno.
Šolc je kao i u prve dvije debate djelovao najstaloženije i najkompetentnije.
Prema posljednjim ispitivanjima, SPD i dalje vodi s 25 odsto glasova ispred Hrišćansko-demokratske unije, koju bi biralo izmedu 20 i 22 odsto ispitanih.
Slijede zeleni sa 16, liberali i Alternativa za Nemačku sa po 11 odsto, pa Ljevica sa šest odsto.