VAŠINGTON - Američki državni sekretar Džon Keri negodovao je zbog odluke Moskve da ukine embargo na prodaju protivraketnog sistema "S-300" Iranu.
U saoptšenju iz Bijele kuće navodi se da je svoje protivljenje Keri jasno iznio u telefonskom razgovoru sa šefom ruske diplomatije Sergejom Lavrovom.
Keri je Lavrova pozvao nakon što je šef ruske diplomatije rekao da dobrovoljni embargo Moskve na isporuke protivraketnih sistema "S-300" Iranu više nije neophodan.
Portparol Bijele kuće Džoš Irnest sugerisao je da bi ovaj postupak Moskve mogao da ugrozi planove za ukidanje sankcija Iranu u sklopu konačnog dogovora o nuklearnom programu Teherana.
On je naglasio da je jedinstvo i saradnja sa državama poput Rusije od ključne važnosti za uspjeh pregovora.
Sporazum između Irana i šest svjetskih sila trebalo bi da bude postignut do 30. juna.