SEUL - Sjevernokorejski lider Kim Džong Un poslao je korpe sa cvijećem u Kinu, povodom odavanja počasti vojnicima poginulim u Korejskom ratu od 1950. do 1953. godine.
Korpe će biti položene na vojničko groblje u Šenjangu i na spomenik u gradu Dandong, prenosi Jonhap pozivajući se na KCNA.
To se dogodilo samo dan nakon što je Kim posjetio groblje palim kineskim vojnicima koji su učestvovali u to sukobu.
Sjevernokorejski ambasador u Kini i članovi ambasade prisustvovali su ceremoniji koja se održala u Kini.
Kako navodi agencija, Pjongjang pokušava da uspostavi čvršće veze sa tradicionalnim saveznicima, pa je tako, povodom nedavnog obilježavanja 75 godišnjice vladajuće stranke, razmijenio srdačna pisma sa kineskim predsjednikom Si Ðinpingom.