Svijet

Konačno okončana opsada u Mogadišu, napadači ubijeni

Konačno okončana opsada u Mogadišu, napadači ubijeni
Foto: Tanjug/AP | Konačno okončana opsada u Mogadišu, napadači ubijeni

NAJROBI - Somalijska policija saopštila je da je opsada u centru Mogadiša koja traje od juče gotova, a svi napadači pripadnici terorističke grupe Al Šabab ubijeni.

Kapetan Mohameh Husein izjavio je da je operacija čišćenja zgrada počela i da su pronađena tijela, prenosi AP.

Napad je počeo u četvrtak eksplozijom automobila bombe, što je najjača eksplozija koja se desila u Mogadišu u posljednjih nekoliko godina. Komadi stakla su od siline eksplozije odletjeli i nekoliko kilometara od mjesta tragedije.

Broj žrtava koje su nastradale u jučerašnjem napadu povećao se na 30 nakon borbe specijalnih snaga s napadačima.

Odgovornost za napad, koji se dogodio u četvrtak, preuzela je teroristička organizacija Al Šabab.

Islamistička grupa Al Šabab bori se protiv vlade koju podržavaju zapadne sile, a štiti mirovna misija Afričke Unije.

Teroristi su za metu napada odabrali hotel Maka Almukarama, koji je u prošlosti često bio pod pokroviteljstvom vladinih zvaničnika.

Najčitanije