Svijet

Medvedev: Nećemo dozvoliti manipulisanje građanima

Medvedev: Nećemo dozvoliti manipulisanje građanima
Medvedev: Nećemo dozvoliti manipulisanje građanima
Agencije

MOSKVA - Ruski predsjednik Dmitrij Medvedev izjavio je danas da je neprihvatljivo miješanje spoljnih faktora u unutrašnja pitanja Rusije i istakao da provokatori i ekstremisti manipulišu građanima.

"Ljudi imaju garantovano pravo da izražavaju svoje mišljenje na sve moguće načine, ali pokušaji da se manipuliše građanima Rusije, da se dovode u zabludu, rasplamsavanje socijalne mržnje, to je neprihvatljivo", rekao je Medvedev u godišnjem obraćanju naciji.

"Nećemo dozvoliti provokatorima i ekstremistima da uvuku društvo u svoje avanture, nećemo dozvoliti miješanje spolja u naše unutrašnje stvari", rekao je Medvedev pred članovima oba doma ruskog parlamenta, ruskim političkim rukovodstvom i zvaničnicima glavnih vjerskih zajednica u Rusiji.

On je ocijenio da je u Rusiji "nužna demokratija, a ne haos".

"To što se društvo mijenja, a građani sve aktivnije iskazuju svoju poziciju i zahtjeve vlasti dobar je znak, znak odrastanja naše demokratije. To je dobra tendencija koja će donijeti korist našoj zemlji i natjerati vlast da brže rješava probleme miliona ruskih porodica", kazao je Medvedev.

On je najavio "kompleksnu reformu političkog sistema", kao i "poštene, otvorene predsjedničke izbore".

U Rusiji se u martu iduće godine održavaju predsjednički izbori, na kojima je kandidat vladajuće Jedinstvene Rusije premijer i bivši predsjednik Vladimir Putin.

Opozicija optužuje vlast da je falsifikovala rezultate parlamentarnih izbora 4. decembra i za subotu je ponovo najavila miting u Moskvi pod nazivom "Za poštene izbore".

Najčitanije