RIM - Najava Marija Montija da je spreman da vlada novom Italijom poslije parlamentarnih izbora u februaru na naslovnoj je strani svih italijanskih dnevnika, koji mu u većini slučajeva zamijeraju na dvoličnosti.
"Korijere dela Sera" na naslovnoj strani piše "Nedostatak jasnoće".
"Na kraju, Mario Monti će biti kandidat nekandidat", navodi list i dodaje da njegova kandidatura "ostaje u magli a njegovi potencijalni birači mogu da se izgube u toj magli".
Monti je juče izjavio da je spreman da vodi zemlju ali pod svojim uslovima, na bazi programa koji je nazvan "Agenda Monti".
"Snagama koje će pouzdano i ubjedljivo da podrže program 'Monti', ja sam spreman da im dam svoj stav, ohrabrenje, a ako me pitaju i da ga vodim", rekao je Monti na konferenciji za novinari.
List "Republika" na naslovnoj strani piše: "Nejasno, riječnik maglovit".
"Monti, za sada, nije kandidat. Štaviše, on je kandidat na svoj način, prećutni kandidat", piše list.
List "Stampa" ocjenjuje da Montijev govor "neće imati nikakve posljedice jer nije bio jasan".
List "Fato Kotidijano" je objavio Montijevu karikaturu na jednoj planini kao Mojsije, kako predstavlja program kao deset božijih zapovesti pred pristalicama i protivnicima. "Ja, ja sam Monti, a vi, vi to niste", piše list.