Svijet

Najmanje 26 žrtava od eksplozije gasa

Srna

MEKSIKO SITI - Najmanje 26 ljudi poginulo je od eksplozije i požara u fabrici prirodnog gasa "Pemeks" na sjeveru Meksika, što je bila jedna od najvećih nesreća u ovom industrijskom sektoru u posljednjih nekoliko godina.

Na televizijskim snimcima prikazan je plamen kako se diže iz stanice za kompresiju nedaleko od graničnog grada Rejnosa, gdje se gas uvozi u Meksiko iz SAD.

Ovo je bio treći požar u posljednjih pet sedmica u instalacijama kompanije "Pemeks" u meksičkoj državi Tamaulipas, u kojoj se vodi velika borba protiv narkobandi, prenio je Rojters.

Zvaničnik "Pemeksa" izjavio je da je požar rezultat nesreće.

Dijelovi fabrike potpuno su uništeni, a zemlja ispod raznesenih cijevi i cisterni je spaljena. Naoružani vojnici stoje ispred ulaza u fabrički krug.

Radnik Viktor Barera kaže da je bio udaljen samo tridesetak metara kada je gasovod eksplodirao.

"Prijatelj mi je rekao da se opeklo oko 40 ljudi koji su radili na cisterni, a tada se dogodila eksplozija. Nisam imao vremena ni da se okrenem, samo sam bježao da se spasim", rekao je Barera.

"Pemeks" je saopštio da uvoz gasa iz SAD nije ugrožen, pošto se ovaj energent skladišti u većim količinama na drugom mjestu, te da oštećeni terminal nema veliki značaj.

Uzrok eksplozije i požara još nije poznat. Istraga je u toku, a vatrogasci su uspjeli da stave požar pod kontrolu.

Najčitanije