KABUL - Najmanje četiri lica, od kojih jedan američki vojnik pripadnik Isafa u Avganistanu, poginulo je u napadu na istoku Avganistana, saopštila je američka i avganistanska vojska.
"Američki vojnik, civil koji je radio za NATO snage i najmanje dva avganistanska vojnika poginuli su kada je avganistanski vojnik pucao na američke vojnike u distriktu Sajd Abad“, izjavio je portparol guvernera provincije Vard.
Posljednjih mjeseci u Avganistanu su učestali napadi avganistanskih vojnika na pripadnike NATO sanga u ovoj zemlji.
Od početka godine u više napada avganistanskih vojnika ubijeno je više od 50 pripadnika Isafa.
U Avganistanu je raspoređeno oko 129.000 vojnika NATO-a, uglavnom Amerikanaca.