Svijet

Netanjahu: Nikada nisam tražio dozvolu od Trampa da napadnem Iran

Netanjahu: Nikada nisam tražio dozvolu od Trampa da napadnem Iran
Foto: Tanjug/AP | Netanjahu: Nikada nisam tražio dozvolu od Trampa da napadnem Iran

TEL AVIV - Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je danas, 24.juna, da nikada nije tražio dozvolu od predsjednika SAD Donalda Trampa da napadne Iran prošle godine.

"Jednostavno sam ga obavijestio. Rekao sam mu da idemo na Iran jer neću da sjedim i da čekam naše neprijatelje koji otvoreno, iz sveg glasa, izjavljuju da žele da nas unište, a i vas (Ameriku) takođe, uzgred budi rečeno. To neću da dozvolim. I zato smo dejstvovali. Nisam tražio dozvolu", rekao je Netanjahu u govoru na konferenciji Muni Ekspo u Tel Avivu, prenosi Tajms of Izrael.

Ocijenjuje se da su ovi komentari Netanjahua usmjereni na potvrđivanje strateške nezavisnosti Izraela u jeku tenzija između Izraela i SAD zbog Trampovog kontinuiranog nastojanja da postigne sporazum sa Iranom, ali i izraelske zabrinutosti zbog američkih ograničenja na slobodu izraelskog vojnog djelovanja, navodi izraelski portal, prenosi Tanjug.

Najčitanije