VAŠINGTON - Američki predsjednik Barak Obama podnijeće danas Svjetskoj trgovinskoj organizaciji (STO) žalbu protiv Kine, zbog kineske prakse nelegalnog subvencionisanja automobilske industrije, izjavio je jedan zvaničnik Bijele kuće.
"Kina mora poštovati pravila globalnog trgovinskog sistema", rekao je zvaničnik. "Ukoliko ona to ne čini, Obamina administracija će preduzeti akcije kako bi obezbijedila da se američke kompanije i radnici takmiče na jednakom manevarskom prostoru", prenosi agencija Rojters.
Obama je izjavio da Peking krši trgovinska pravila, kroz uvođenje carina na uvoz američkih automobila, čija je ukupna vrijednost veća od tri milijade dolara.