KIJEV - Janukovičeva Partija regiona sada je opozicija aktuelnoj vlasti u Ukrajini, izjavio je danas lider partije u ukrajinskom parlamentu Aleksandar Jefremov.
"S obzirom na činjenicu da imate sposobnost da formirate vladu i ponovo izgradite vođstvo, odlučili smo da budemo u opoziciji", rekao je Jefremov šefovima drugih stranaka i odbora u ukrajinskoj Vrhovnoj radi, prenijela je Raša tudej.
Partija regiona pretrpjela je masovan odlazak poslanika u proteklih nekoliko dana.
Najmanje 77 poslanika je podnijelo ostavke na sve funkcije u stranci, čime se broj poslanika nekada najveće stranke u parlamentu sveo na 130.
I ukrajinska Komunistička partija, saveznik Partije regiona u Vrhovnoj radi, nešto ranije saopštila je da je sada dio opozicije.
U subotu, u ukrajinskom parlamentu, izglasan je opoziv predsjednika Viktora Janukoviča i raspisani su prevremeni izbori za 25. maj.