Svijet

Pet osoba umrlo od gripa u staračkom domu u Sevilji

Pet osoba umrlo od gripa u staračkom domu u Sevilji
Foto: Pixabay | Pet osoba umrlo od gripa u staračkom domu u Sevilji

SEVILJA - Pet osoba umrlo je od posledica gripa tipa A u jednom staračkom domu u španskom gradu Sevilji, preneli su danas mediji u toj zemlji.

Kako se navodi, preminulo je četvoro korisnika, kao i jedna medicinska sestra.

Špansko ministarstvo zdravlja je potvrdilo da je 10 osoba iz doma

zaraženo virusom gripa tipa A, a njih pet je bilo hospitalizovano u bolnici La Santa Karidad, gde su i umrli, prenijela je agencija Efe.

Služba za javno zdravlje aktivirala je mjere kako bi se spriječilo širenje epidemije gripa, tako da su otkazane sve posjete staračkom domu u Sevilji. 

Najčitanije