SEVILJA - Pet osoba umrlo je od posledica gripa tipa A u jednom staračkom domu u španskom gradu Sevilji, preneli su danas mediji u toj zemlji.
Kako se navodi, preminulo je četvoro korisnika, kao i jedna medicinska sestra.
Špansko ministarstvo zdravlja je potvrdilo da je 10 osoba iz doma
zaraženo virusom gripa tipa A, a njih pet je bilo hospitalizovano u bolnici La Santa Karidad, gde su i umrli, prenijela je agencija Efe.
Služba za javno zdravlje aktivirala je mjere kako bi se spriječilo širenje epidemije gripa, tako da su otkazane sve posjete staračkom domu u Sevilji.