MOSKVA - Požar u moskovskoj fabrici u kojoj se šila posteljina i koji je odnio 12 života, prema dosadašnjim saznanjima istražnih organa je podmetnut.
Policija je uspjela da pronađe četiri preživjela gastarbajtera iz Kirgizije i Uzbekistana koji su ranije tu radili i koji su potvrdili policiji da je požar namjerno izazvan. Koji je povod za izazivanje požara tek treba da se utvrdi.
Svi zaposleni su radili bez dozvola i živjeli su u blizini. Moguće je da je među njima došlo do sukoba ili je izbio konflikt sa gazdom.
Poginuli radnici su bili iz Kirgistana, Uzbekistana i Tadžikistana. Među 12 poginulih je i jedna beba i, navodno, još dvije maloljetne osobe.
Koliko je bio jak požar dokaz je da su ga vatrogasci gasili čak četiri sata. Zgrada u kojoj se nalazio ovaj šnajderaj je u neposrednoj blizini moćne državne kompanije "Rosoboroneksport", koja se bavi trgovinom ruskog oružja i vojne tehnike.
(NN/novosti.rs)