BUKUREŠT - Rumunsko Ministarstvo odbrane saopštilo je danas da su dva vojnika iz te zemlje poginula nakon što su nagazila na improvizovanu eksplozivnu napravu postavljenu kraj puta na istoku Avganistana.
U saopštenju se navodi da su vojnici helikopterom prebačeni u vojnu bolnicu u Begramu, gdje su preminuli od zadobijenih povreda.
Rumunija ima 1.029 vojnika u Međunarodnim snagama u Avganistanu /ISAF/.