BAGDAD Najmanje deset osoba je poginulo juče u bombaškom napadu nedaleko od pijace u Bagdadu, javile su agencije, pozivajući se iračke policijske izvore.
Automobil bomba eksplodirao je u bagdadskom kvartu Baija, jednom od najpopularnijih trgovinskih dijelova Bagdada, u kojem žive i suniti i šiiti. U napadu je ranjeno najmanje 20 osoba.
Američka vojska je juče ujutro saopštila da je u Bagdadu i okolini ubila osam osumnjičenih ekstremista, kao i da je privela dvoje.
Kako se navodi u saopštenju, ubijeni ekstremisti su bili u vezi sa napadima na američke vojnike sjeveroistočno od Bagdada.
Američka vojska uhapsila je još četvoricu osumnjičenih iračkih ekstremista u Bagdadu.
Iračka policija je saopštila da je šest projektila pogodilo šiitsko selo Al Mail, južno od Bagdada. U napadu je poginula jedna osoba i 14 ih je ranjeno.
U eksploziji bombe postavljene pored puta u Mahmudiji, šiitskoj oblasti oko 30 kilometara južno od Bagdada, jedan civil je ubijen i troje ih je ranjeno. U Mosulu, 360 kilometara sjeverozapadno od Bagdada, nepoznati napadači ubili su iz vatrenog oružja iračkog oficira Abdul Hadi Mohameda Saleha i njegovog vozača, saopštila je iračka vojska.