ISLAMABAD - U poplavama izazvanim monsunima u Pakistanu poginula je 371 osoba, a pogođeno je na neki način skoro 4,5 miliona ljudi, saopštila je vladina agencija za vanredne situacije i humanitarnu pomoć.
Pakistan je u posljednje dvije godine bio žrtva velikih poplava, uključujući najgore 2010. kada je život izgubilo najmanje 1.800 ljudi, a pogođeno 21 milion.
Kao i 2010. i 2011. najgore je pogođena oblast Sind, gdje je prema podacima Nacionalne uprave za suočavanje sa vanrednim situacijama /NDMA/, pogođeno 2,8 miliona ljudi, skoro 890.000 u Pendžabu i 700.000 u Balučistanu.
Poplave su počele početkom septembra sa skoro 80 poginulih, većinom na sjeverozapadu i na Kašmiru.
Portparol NDMA Ahmad Kamal rekao je da vlada još nije zatražila stranu pomoć.
"Stav vlade je da će ovu situaciju riješiti iz svojih vlastitih izvora“, rekao je Ahmad Kamal Frans presu.