LONDON - Princ Vilijam napušta vojsku da bi se posvetio kraljevskim dužnostima i humanitarnom radu, saopštila je danas Kensingtonska palata.
U saopštenju se ističe da unuk kraljice Elizabete II odlazi nakon više od sedam godina službe u Kraljevskom ratnom vazduhoplovstu (RAF) kao pilot spasilačkog helikoptera.
Kako prenosi BBC, vojvoda od Kembridža će zajedno sa svojom suprugom Kejt obavljati zvanične poslove u zemlji i inostranstvu.
Takođe će biti angažovan u radu dobrotvorne fondacije koju je osnovao zajedno sa Kejt i bratom Harijem.