Svijet

Protest zbog ogromnih bonusa poslanicima

Protest zbog ogromnih bonusa poslanicima
Protest zbog ogromnih bonusa poslanicima
Beta-AP

NAJROBI - Kenijci su danas protestovali ispred Parlamenta u Najrobiju zbog toga što poslanici sebe nagrađuju ogromnim novčanim iznosima dok prosječan građanin živi sa svega pet dolara dnevno.

Poslanici su prošle nedjelje, bez pompe, nagradili sebe sa po 110.000 dolara bonusa za petogodišnji mandat.

Demonstranti su uzvikivali "Lopovi!" i nosili transparente na kojima je zahtjev šefu države da ne odobri isplatu bonusa poslanicima.

Kenijska 222 poslanika zarađuju godišnje po oko 120.000 dolara što je među najvišim zaradama na svijetu u poređenju s platama birača.

Milioni stanovnika Najrobija, glavnog grada Kenije, žive u kartonskim naseljima, bez tekuće vode.

Najčitanije