RIM - Nekoliko manjih fragmenata otpalo je sa vrha rimskog Koloseuma usljed loših vremenskih uslova i hladnog talasa koji je pogodio Italiju, piše "Republika".
Koloseum, koji je na listi Sedam novih svjetskih čuda, koji je izgrađen prije 1.932 godine, počeo je postepeno da se raspada.
Do sada je pronađeno skoro 3000 pukotina unutar zidina ovog antičkog teatra.
Restauracija Koloseuma planirana je za mart 2012. godine.
Koloseum, koji je zatvoren za posjete turista, ponovo će biti otvoren u četvrtak, javili su italijanski mediji.
U nedelju ujutro radnik muzeja okliznuo se unutar Koloseuma i slomio nogu pa je otvorenje antičkog teatra odgođeno za četvrtak, javio je list "Korijere dela sera".
Ledeni talas i veoma niske temperature pogodile su veliki broj evropskih zemalja uključujući Češku, Italiju, Poljsku i Ukrajinu, a desetine ljudi umrlo je od hladnoće.