Svijet

Rohani: Zapad će zažaliti ako interveniše u Siriji

Rohani: Zapad će zažaliti ako interveniše u Siriji
Rohani: Zapad će zažaliti ako interveniše u Siriji
Agencije

TEHERAN - Iranski predsjednik Hasan Rohani upozorio je danas zapadne zemlje da će "zažaliti" ako dođe do bilo kakve vojne intervencije u Siriji i pozvao na dijalog kako bi se zaustavio rat u toj savezničkoj zemlji.

"Ne tražite novi rat u regionu, jer ćete zbog toga zažaliti", rekao je Rohani u govoru na vojnoj paradi u Teheranu, obraćajući se vladama zapadnih zemalja koje su pozvale na vojnu akciju u Siriji, prenijela je agencija AFP.

"Rat ne može biti ugašen ratom. On mora biti ugašen politikom i dijalogom", dodao je Rohani.

Rohani je iznio ove komentare na godišnjoj vojnoj paradi, pred odlazak u Njujork na Generalnu skupštinu Ujedinjenih nacija, gdje će na marginama tog skupa razgovarati o Siriji sa predsjednikom Francuske Fransoa Olandom, a mogao bi i da se sastane sa američkim predsjednikom Barakom Obamom.

Predsjednik Irana je danas pozvao pobunjenike u Siriji da "sjednu za pregovarački sto" sa vladom predsjednika Bašara al-Asada.

Opoziciona Sirijska nacionalna koalicija je odbacila raniju ponudu Rohanija da Iran posreduje u tim mirovnim pregovorima.

Najčitanije