LONDON - Britanku En Meri Vilson (38) 16 godina seksualno je zlostavljao njen otac Džon Mekmilan (63), s kojim je šest puta ostala trudna, prenijeli su juče britanski mediji.
Mekmilan je kćer počeo seksualno zlostavljati kada je imala 11 godina.
On je htio imati djecu s njom kako bi dobio dječji doplatak.
Prvi put En Meri je ostala trudna kad je imala 15 godina, ali je imala spontani pobačaj.
Nakon toga je imala još tri spontana pobačaja, jedno dijete je rodila mrtvo, a djevojčica Dženifer umrla je kada je imala osam mjeseci.
En Meri je odlučila da progovori kada je preko televizije saznala za sudbinu Elizabete Fricl, koju je otac Jozef 24 godine držao zatočenu u podrumu gdje joj je napravio sedmoro djece.
"I od mene je moj otac napravio seksualnu robinju, silovao me redovno jednom sedmično. Skoro sam se srušila kad sam ugledala Friclovo lice i čula potresnu priču o Elizabeti. Mene je otac tokom života silovao više od 800 puta", ispričala je En Meri.
Iako nju otac nikada nije zatvorio u podrum, prijetnjama smrću ju je držao uz sebe. U početku je mislila da je seks između oca i kćeri normalna stvar, jer kao 11-godišnja djevojčica nije ni mogla znati da to nije normalna stvar.
Poslije joj je prijetio da će majku sasjeći na komadiće ako ikome kaže za zlostavljanje.
Sa 25 godina, kada joj je kćerka Dženifer umrla, En Meri je sakupila hrabrost i pobjegla. Ubrzo se udala i rodila dvoje djece.
Nakon nekog vremena, odvažila se otići i u policiju i prijaviti zlostavljača.
U septembru 2007. godine, Mekmilan je sjeo na optuženičku klupu.
Nakon što je DNK analiza pokazala da je Dženifer bila njegova kćer, priznao je incest i osuđen je na tri godine zatvora.