Svijet

SAD naredile da vladino osoblje hitno napusti Haiti

SAD naredile da vladino osoblje hitno napusti Haiti
Foto: Pixnio | SAD naredile da vladino osoblje hitno napusti Haiti

VAŠINGTON - Stejt department izdao je naređenje da vladino osoblje i članovi njihovih porodica što pre napuste Haiti zbog kriminala i građanskih nemira u toj zemlji.

Stejt department je takođe pozvao i one državljane SAD koji ne rade za vladu da napuste Haiti što je prije moguće, prenio je "Reuters".

U saopštenju se navodi da su na Haitiju široko rasprostranjene otmice građana SAD. 

Na Haitiju vlada nasilje naoružanih bandi, što je izazvalo humanitarnu krizu i dovelo do raseljavanja na desetine hiljada ljudi zbog čestih otmica, silovanja, mučenja i ubistava. 

Na Haitiju nije izabran novi lider od kada je predsjednik Žovanel Moiz ubijen 7. jula 2021. godine.

Najčitanije