Svijet

Sahrana Šarona uz državne počasti 13. januara

Sahrana Šarona uz državne počasti 13. januara
Sahrana Šarona uz državne počasti 13. januara
Srna

TEL AVIV - Bivši izraelski premijer Arijel Šaron, koji je danas preminuo nakon što je osam godina bio u komi, biće sahranjen 13. januara u blizini svoje rezidencije u južnom dijelu Izraela, saopštio je večeras jedan izraelski zvaničnik.

Kovčeg sa posmrtnim ostacima Arijela Šarona biće sutra izložen u parlamentu u Jerusalimu.

Šaron je davno rekao da bi volio da bude sahranjen u svom domu, na ranču Javor, u pustinji Negev na jugu Izraela kraj svoje pokojne supruge Lili, a ne na groblju na brdu Hercl u Jerusalimu, gdje po tradiciji sahranjuju premijere.

U slučaju državne sahrane moguće je da sahrana pokojnika bude odgođena. Običaj je da pokojnik bude sahranjen u roku od 24 časa, podsjetio je Mark Regev, Netanjahuov portparol.

U zgradi Kneseta 13. janura biće održana komemoracija.

Na sahrani bivšeg izraelskog premijera očekuje se dolazak više stranih zvaničnika među kojima i zamjenik američkog predsjednika Džo Bajden, ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, kao i bivši britanski premijer Toni Bler, objavio je Rojters.

Najčitanije