Kako piše "Vašington post", komandant sirijskih pobunjenika general Idris, koji se nalazi u Istanbulu, rekao je da se pobunjenici osjećaju izdanim od strane međunarodne zajednice.
"Nemamo nikakvu nadu. Treba li da zaboravimo ubicu Bašara koji je dao naređenje za napad", kazao je Idris na konferenciji za novinare.
On je ocijenio da su SAD i ostali međunarodni saveznici sirijske opozicije prihvatili da podrže ruski plan, znajući da je u pitanju zavjera da bi se zaštitila vlada u Siriji.
"Rusija i Sirija igraju igre da bi kupili vrijeme. Zbog fokusiranja samo na hemijsko oružje, zaboravilo se na sva druga ubistva Sirijaca", rekao je pobunjenički vođa.
Idris je pozvao međunarodnu zajednicu da ne ostavlja na cjedilu pobunjenike.