NJUJORK - Sjevernokorejski ministar spoljnih poslova Ri Jong Ho rekao je pred Generalnom skupštinom UN da dalje sankcije produbljuju nepovjerenje u SAD i da je nemoguće da Pjongjang pod takvim okolnostima jednostrano odustane od nuklearnog programa.
Šef sjevernokorejske diplomatije je istakao da je Pjongjang prošle godine preduzeo "značajne mjere u znak dobre volje", poput obustavljanja raketnih i nuklearnioh proba, uništenje lokacije za nuklearne probe, te da je obećao da neće nastaviti sa razvojem atomskog oružja i tehnologije.
"Međutim, ne vidimo sličan odgovor od SAD. Bez povjerenja u SAD nema povjerenja u našu nacionalnu bezbjednost i pod tim okolnostima nema šanse da ćemo se jednostrano prvi razoružati", naglasio je Ho.