SIJETL - Predsjednik uprave lanca američkih kafića Starbaks, Havard Šulc, poručio je svojim američkim gostima da je oružje u njegovim kafićima nepoželjno, ali ne i zabranjeno.
Tražio je od svojih gostiju da ostave oružje kod kuće, čak i ako žive u državama u kojima je nošenje oružja legalno.
U otvorenom pismu javnosti Šulc je istaknuo da se pod tim ne podrazumijeva zabrana nošenja oružja, već da je to samo molba.
Na taj potez Šulc se odlučio jer je bio frustriran nakon što su aktivisti koji podržavaju nošenje oružja odabrali upravo Starbaks za mjesto gdje će iskazati svoja uvjerenja.
Šulc ne želi da se u Starbaksovim kafićima održavaju takvi događaji.
Međutim, on se ovim otvorenim pismom izložio velikom riziku da izazove bijes velikog dijela američke populacije, pišu američki mediji.