Svijet

Teheran pozvan na mirovne pregovore

Teheran pozvan na mirovne pregovore
Teheran pozvan na mirovne pregovore
Agencije

NJUJORK - Generalni sekretar UN Ban Ki Mun pozvao je Iran na preliminarne mirovne razgovore o Siriji, koji će biti održani ove sedmice u Švajcarskoj, a Teheran je prihvatio ponudu.

Ban Ki Mun je rekao da je dobio uvjeravanja da će Iran imati pozitivnu ulogu na sastanku i dati doprinos formiranju prelazne vlasti u Siriji.

On je dodao da Iran "treba da bude dio rješenja krize u Siriji".

Glavna opoziciona grupa u Siriji saopštila je da će se odustati od razgovora ukoliko generalni sekretar UN ne povuče ponudu Iranu, prenio je Bi-Bi-Si.

SAD su naglasie da ponuda Islamskoj Repubici mora biti uslovljena njenom podrškom formiranju prelazne vlasti u Siriji.

Preliminarni razgovori trebalo bi da počnu u Montreju u srijedu, 22. januara, a potom se nastave u Ženevi dva dana kasnije.

Najčitanije