Svijet

Trajekt se sudario sa tankerom - najmanje osmoro poginulih

Agencije

DŽAKARTA - Najmanje osmoro ljudi je poginulo kada se indonezijski trajekt sudario sa tankerom u Sundskom prolazu, zapadno od ostrva Java, saopštili su danas zavničnici.

Portparol ministarstva saobraćaja Bambang Ervan rekao je da je 208 ljudi evakuisano, a još se ne zna tačan broj ljudi koji se nalazio na trajektu, prenijela je agencija AP.

Trajekt se kretao od Jave ka južnom ostrvu Sumatra i potonuo je odmah pošto se sudario sa tankerom koji je prevozio naftu.

Na trajektu je bilo 78 vozila.

Za sada nema izvještaja da li je tanker oštećen.

Najčitanije