Svijet

Tramp upozorio Iran: Vjerovatno ćemo snažno udariti i večeras

Tramp upozorio Iran: Vjerovatno ćemo snažno udariti i večeras
Foto: Tanjug/AP | Tramp upozorio Iran: Vjerovatno ćemo snažno udariti i večeras
M.B.

ANKARA - Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je da njegova zemlja planira ponovo večeras da napadne Iran zbog napada Teherana na brodove u Ormuskom moreuzu.

"Lansirali su nekoliko dronova i jednu raketu na brodove, jer su bili u moreuzu, na šta imaju svako pravo. Dakle, udarili smo ih veoma snažno sinoć. Vjerovatno ćemo ih snažno udariti i večeras. Neka im ovo bude upozorenje", rekao je Tramp tokom sastanka sa ukrajinskim predsjednikom Vladimirom Zelenskim na samitu NATO-a u Ankari.

Možda vas zanima:

Iran tvrdi da je srušio američki dron vrijedan 30 miliona dolara (FOTO)

On je ocijenio da nimalo nije zadovoljan Iranom.

Prekid vatre završen

Tramp je ranije rekao da je američki prekid vatre sa Iranom "završen" što se njega tiče, jer više ne želi da "gubi vrijeme".

Tramp izjavio je da, prema njegovom mišljenju, primirje između Sjedinjenih Američkih Država i Irana više ne postoji te da ne želi nastaviti pregovore s Teheranom.

Povezane vijesti:

Tramp optužio Iran za kršenje sporazuma: "Šteta je načinjena..."

Američki udari potresli Iran: Region na ivici nove eskalacije

Tramp opet želi Grenland, Danska poručila: "Branićemo svaki centimetar"

Govoreći tokom susreta s generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom na samitu Alijanse u Ankari, Tramp je rekao da je prekid vatre "završen" i da je, kako je naveo, "gubljenje vremena" baviti se iranskim vlastima, koje je opisao kao "bolesne ljude".

Izjava dolazi nakon novih američkih udara na Iran

Trampove poruke uslijedile su nakon nove eskalacije sukoba, u kojoj su američke snage izvele vazdušne udare na vojne ciljeve u Iranu kao odgovor na napade na trgovačke brodove u Ormuskom moreuzu.

Najčitanije