ANKARA - Turski ministar saobraćaja Abdulkadir Uraloglu dobio je kaznu od 280 dolara nakon što je snimljen kako vozi 225 kilometara na čas na auto-putu Ankara-Nigde, skoro dvostruko više od dozvoljene granice od 140 kilometara na čas.
Video koji je objavio prikazuje njegov automobil kako prolazi pored drugih vozila, uz narodnu muziku i odlomke govora predsjednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana, prenio je Reuters.
Turski ministar se izvinio javno, objavivši fotografiju kazne na društvenim mrežama i napisavši: "Izvinjavam se našoj naciji."
Zvanični podaci pokazali su da je prošle godine u Turskoj u gotovo 1,5 miliona saobraćajnih nesreća poginula 6.351 osoba, prenosi Euronews.