BAGDAD - Bomba prikačena za minibus eksplodirala je danas u Bagdadu i poginulo je troje, a najmanje sedam putnika je povrijeđeno, saopštili su irački zvaničnici.
Eksplozija bombe dogodila se u bagdadskoj šiitskoj četvrti Sadr siti.
Ljekari iz obližnje bolnici potvrdili su da je troje poginulo i da je najmanje sedam putnika minibusa povrijeđeno, prenosi agencija AP.
Američka agencija navodi da je nasilje u Iraku opalo, ali da pobunjenici sprovode s vremena na vreme napade u pokušaju da uzdrmaju poverenje Iračana u novu šiitsku vladu.