BAGDAD - Iračke vlasti pogubile su danas 11 osoba, 10 Iračana i jednog Alžirca, uprkos međunarodnim pozivima na moratorijum o vršenju smrtne kazne u Bagdadu.
Posljednje egzekucije povećali su broj pogubljenih na 113 do sada ove godine, prenosi AFP, što je veći broj od prošlogodišnjeg, kada je pogubljeno 68 osoba.
"Jedanaest osoba, 10 Iračana i jedan Alžirac, pogubljeni su jutros jer su osuđeni zbog terorističkih aktivnosti", rekao je zvaničnik ministra odbrane, želeći ostati anoniman.
U Iraku je 27. avgusta pogubljena 21 osoba u jednom danu.
Zbog pogubljenja upućeno su pozivi na moratorijum od UN-ove pomoćne misije u Iraku, Velike Britanije, Evropske unije i organizacija za ljudska prava Amnesty International.