Svijet

U brutalnom napadu u tržnom centru 15 mrtvih

U brutalnom napadu u tržnom centru 15 mrtvih
U brutalnom napadu u tržnom centru 15 mrtvih
Srna

NAJROBI - Kenijski Crveni krst saopštio je da je najmanje 15 ljudi ubijeno u napadu u tržnom centru u Najrobiju.

"Mislim da do sada imamo najmanje 15 mrtvih. Veliki je broj žrtava, i to su samo tijela koja vidimo ispred samog šoping mola", rekao je generalni sekretar kenijskog Crvenog krsta Abas Guled.

On je dodao da žrtava ima više unutar samog centra i da sukobi još traju.

Šef policije Najrobija Benson Kibue rekao je da se radi o terorističkom napadu u kojem, najvjerovatnije, učestvuje desetak terorista.

Jedan očevidac kaže da je video ljude naoružane "kalašnjikovima" i ručnim granatama u tržnom centru.

Grupa nepoznatih lica upala je danas u tržni centar u Najrobiju i otvorila vatru na kupce i prolaznike.
 

Najčitanije