NAJROBI - Kenijski Crveni krst saopštio je da je najmanje 15 ljudi ubijeno u napadu u tržnom centru u Najrobiju.
"Mislim da do sada imamo najmanje 15 mrtvih. Veliki je broj žrtava, i to su samo tijela koja vidimo ispred samog šoping mola", rekao je generalni sekretar kenijskog Crvenog krsta Abas Guled.
On je dodao da žrtava ima više unutar samog centra i da sukobi još traju.
Šef policije Najrobija Benson Kibue rekao je da se radi o terorističkom napadu u kojem, najvjerovatnije, učestvuje desetak terorista.
Jedan očevidac kaže da je video ljude naoružane "kalašnjikovima" i ručnim granatama u tržnom centru.
Grupa nepoznatih lica upala je danas u tržni centar u Najrobiju i otvorila vatru na kupce i prolaznike.