Svijet

UN: Do 15. novembra će biti osam milijardi ljudi na planeti

UN: Do 15. novembra će biti osam milijardi ljudi na planeti
Foto: Geralt/Pixabay | UN: Do 15. novembra će biti osam milijardi ljudi na planeti
Tanjug

NJUJORK - Broj stanovnika na planeti će dostići osam milijardi 15. novembra, prema Projekciji svjetske populacije 2022, koje je danas objavilo Odjeljenje Ujedinjenih nacija za ekonomska i društvena pitanja.

Na Svjetski dan stanovništva, koji se obilježava 11. jula, oglasio se generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Guteres.

"Na Svjetski dan populacije, hajde da se fokusiramo na svakog pojedinca. Da se usmjerimo ka tome da svijet može da pruži podršku našim potrebama, ali i narednim generacijama. Da zaštitimo ljudska prava i mogućnost da svaki pojedinac bude informisan o izborima da li želi i kada je vrijeme da ima djecu. Hajde da ne zaboravimo nikoga", naveo je Guteres na Twitteru.

Prema podacima UN, za porast između sedme i osme milijarde trebalo je 12 godina, isto koliko je trebalo vremena i za porast sa šest na sedam milijardi.

Sljedeći skok za milijardu se očekuje za oko 14,5 godina - 2037. godine.

Očekuje se i da će 10,4 milijarde ljudi na Zemlji biti kroz šezdesetak godina, i da će tako ostati do 2100. godine, preneio je "Gloub njuz vajer".

Najčitanije