Svijet

Uginuo pas britanske kraljice

Uginuo pas britanske kraljice
Uginuo pas britanske kraljice
Beta-AP

LONDON - Jedan od pasa britanske kraljice Elizabete II, koji je učestvovao na otvaranju Olimpijskih igara u Londonu, uginuo je, saopštila je danas Bakingemska palata.

Pas rase korgi učestvovao je u skeču s Džejmsom Bondom prilikom ceremonije otvaranja Igara u julu. Zvao se Monti, a nastupao je s dvoje drugih kraljičinih pasa iste rase, koji su u sceni pozdravljali Danijela Krejga u posjeti palati.

Palata nije objavila starost ni uzrok smrti psa, koga je prethodno imala Kraljica majka.

U saopštenju se navodi da je umro još jedan od kraljičinih ljubimaca zvani Sajder, koji je bio mješanac korgija i jazavičara.

Kraljici su poslije smrti ostala dva korgija, Vilou i Holi.

Najčitanije