Svijet

Uhapšen Hrvat (28) na njemačkoj željezničkoj stanici

Uhapšen Hrvat (28) na njemačkoj željezničkoj stanici
Foto: Pixnio | Uhapšen Hrvat (28) na njemačkoj željezničkoj stanici

​SINGEN - Službenici Savezne policije zatekli su na željezničkoj stanici u Singenu osobu za kojom su bila raspisana dva naloga za hapšenje. Muškarac je morao započeti zamjensku kaznu zatvora.

U petak naveče (19. septembra 2025.) službenici Savezne policijske ispostave Konstanc izvršili su kontrolu hrvatskog državljanina na stanici u Singenu. 

Protiv 28-godišnjaka bila su na snazi dva važeća naloga za izvršenje kazne koje je izdalo Državno tužilaštvo u Konstancu, jer nije platio novčane kazne izrečene na dva kaznena naloga Opštinskog suda u Singenu zbog nedopuštenog ulaska u tuđi posjed. 

Budući da na licu mjesta nije mogao platiti kazne, mora odslužiti zamjensku kaznu zatvora u trajanju od ukupno 45 dana. 

Službenici su ga potom prevezli u Kazneno-popravnu ustanovu u Konstancu, prenosi "Fenix-Magazin".

Najčitanije