Svijet

Uhapšeno 12 narkodilera u Makedoniji

Uhapšeno 12 narkodilera u Makedoniji
Uhapšeno 12 narkodilera u Makedoniji
Srna

SKOPLJE - Makedonska policija uhapsila je danas 12 lica osumnjičenih za ilegalnu trgovinu narkoticima na području njemačkog grada Frankfurta i pranje novca, saopšteno je iz MUP-a Makedonije.

Akcije makedonskog MUP-a izvedena je u saradnji sa njemačkom policijom.

U nastavku akcije "Dirigent", odnosno "Frankfurtska mafija", koju makedonska i njemačka policija realizuju u proteklih godinu dana, predmet obrade bilo je 50 lica, od kojih je 30 uhapšeno u NJemačkoj, među kojima i 19 državljana Makedonije.

Makedonska policija nastavlja pretrese u Skoplju, Velesu, Kumanovu, Bitolju, Štipu, Svetom Nikoli i Strugi, rekao je portparol MUP-a Ivo Kotevski.

Osumnjičeni su drogu kupovali u Makedoniji, a prodavali je u NJemačkoj.

U akciji "Dirigent" od 2009. godine do sada uhapšeno je 390 osoba u inostranstvu i oko 60 u Makedoniji.

Najčitanije