Svijet

Zbog poljupca mjesec dana zatvora

Zbog poljupca mjesec dana zatvora
Zbog poljupca mjesec dana zatvora
Agencije

DUBAI - Apelacioni sud u Dubaiju u nedjelju je potvrdio kaznu zatvora od mjesec dana za jedan britanski par, koji je proglašen krivim zbog poljupca na javnom mestu, u restoranu.

Ajman Nadžafi i Šarlota Adams, oboje u 20-tim, će posle odslužene kazne biti deportovani iz Dubaija.

Par je uhapšen u novembru pošto se jedna žena iz emirata, koja je večerala sa kćerkom u istom restoranu, požalila vlastima da se par strasno poljubio, iako oni tvrde da je to bio samo poljubac u obraz.

Naplaćena im je i kazna od oko 270 dolara po osobi zbog neprikladnog ponašanja i ispijanja alkohola što je zabranjeno u emiratu.

Par ima 30 dana da se žali višem sudu na presudu, javile su svjetske agencije.

Prema pisanju medija, u pitanju je najnoviji u nizu slučajeva koji skreću pažnju javnosti na ogromne razlike između striktnih zakona u Dubaiju i sistema vrijednosti velikog broja turista koji u taj kosmopolitski emirat dolaze sa zapada.

Najčitanije