Svijet

Zbog snježnih padavina MUP poziva na opreznu vožnju

Zbog snježnih padavina MUP poziva na opreznu vožnju
Foto: Pixnio | Zbog snježnih padavina MUP poziva na opreznu vožnju
A. S.

​BEOGRAD - Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije uputilo je danas apel svim učesnicima u saobraćaju da tokom narednih dana budu oprezni u vožnji zbog snijega i da bez prijeke potrebe ne kreću na put.

"Apelujemo na vozače da bez preke potrebe ne kreću na put, a ukoliko putovanje ne mogu da odlože, da se uvere da je vozilo tehnički ispravno i opremljeno zimskom opremom, uključujući lance za sneg", naveo je MUP u objavi na Instagram nalogu.

Dodao je da se u naredna četiri dana očekuju ledena kiša i vlažan snijeg, zbog čega kolovozi mogu biti "klizavi i nepredvidivi", posebno u centralnim dijelovima zemlje.

"U prazničnim danima, kada je na putevima veći broj vozila, moguća su usporena kretanja i povremene gužve. U takvim uslovima, važno je smanjiti brzinu, povećati odstojanje i vožnju prilagoditi stanju puta. Vozite smireno i bez žurbe. Cilj puta nije brzina, već siguran dolazak", naveo je MUP, prenosi Tanjug.

Najčitanije